تبلیغات
بورس راه جهرم

بورس راه جهرم
با کنترل احساسات خود میتوانید در بورس موفق شوید 
نظر سنجی
نظر شمارا در رابطه با این وب لاگ ؟

آمریكا قابل اعتماد نیست

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اخیرشان در دانشگاه افسری شهید ستاری، دولت ایالات متّحده‌ى آمریكا را دولتى غیرقابل اعتماد، دولتى خودبرتربین، دولتى غیرمنطقى و عهدشكن، دولتى سخت در پنجه‌ى تصرّف و اقتدار شبكه‌ى صهیونیسم دانستند.
به همین مناسبت پایگاه اطلاع‌رسانی
KHAMENEI.IR به مرور سابقه‌ی سخنان رهبر انقلاب درباره‌ی صفات «غیرقابل اعتمادی»، «خودبرتربینی»، «غیرمنطقی‌بودن»، «عهدشكنی» و «در تصرف صهیونیست‌‌ها بودن» دولت آمریكا می‌پردازد.
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/home/rect-1-n.gif
بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
ما اهل منطقیم ما حكومتمان هم حكومت استدلال است، قوانینمان هم قوانین مستدل است، معارفمان هم معارف استدلالى است، مواضع سیاسى ما هم مواضع استدلالى است. ممكن است یك وقت كسى نسبت به این مواضع شعار بدهد - خیلى خوب؛ مانعى ندارد - اما پشت سرِ این شعار، استدلال و برهان و منطق وجود دارد.
اساس این منطق هم یكى نفع ملت ایران و مصالح كشور است، یكى هم اصول و عقاید و باورهایى است كه ملت ایران در راه این باورها مبارزه و مجاهدت كرده، شهید و جانباز داده، ایستادگى كرده است و مردم دنیا را متوجّه خودش كرده است. مواضع ما تابع این چیزهاست.
خطبه‌های نماز جمعه
۲۶/۱۰/۱۳۷۶
*
این را هم عرض بكنیم: ما از تحرّك دیپلماسى دولت حمایت میكنیم، پشتیبانى میكنیم. در كنار آمادگى‌هاى همه‌جانبه‌ى ملّت ایران - چه از لحاظ اقتصادى، چه از لحاظ امنیّت داخلى، چه از لحاظ استحكام ساخت درونى نظام اسلامى، چه از لحاظ وحدت ملّى و چه از لحاظ نظامى - به تلاش و تحرّك دیپلماسى هم چه در این قضایاى سفر اخیر و چه غیر از آن، اهمّیّت میدهیم و از آنچه دولت ما انجام میدهد و تلاشهاى دیپلماتیك و تحرّكى كه در این زمینه میكنند، حمایت میكنیم. البتّه برخى از آنچه در سفر نیویورك پیش آمد، به نظر ما بجا نبود؛ لكن ما به هیئت دیپلماسى ملّت عزیزمان و دولت خدمتگزارمان خوشبین هستیم؛ البتّه به آمریكایى‌ها بدبینیم؛ به آنها هیچ اعتمادى نداریم.
 ما دولت ایالات متّحده‌ى آمریكا را دولتى غیرقابل اعتماد میدانیم؛ دولتى خودبرتربین،  دولتى غیرمنطقى  و عهدشكن،  دولتى سخت در پنجه‌ى تصرّف و اقتدار شبكه‌ى صهیونیسم بین‌المللى - كه به‌خاطر رعایت خواسته‌ها و منافع نامشروع شبكه‌ى صهیونیستى بین‌المللى مجبورند با رژیم غاصب و جعلى اشغال‌كننده‌ى فلسطین مماشات كنند، در مقابل او نرمش نشان بدهند؛ اسمش را میگذارند منافع آمریكا، در حالى كه بكلّى منافع ملّى آمریكا با آنچه امروز اینها در حمایت از [آن‌] رژیم جعلى انجام میدهند، منافات دارد؛ از همه‌ى دنیا دولت ایالات متّحده‌ى آمریكا باج میگیرد و به رژیم جعلى صهیونیستى باج میدهد؛ این حقایق را ما داریم مشاهده میكنیم به دولت آمریكا اعتمادى نداریم، به مسئولین خودمان اعتماد داریم، خوشبین هستیم، از آنها میخواهیم كه با دقّت، با ملاحظه‌ى همه‌ى جوانب گامها را درست بردارند، محكم بردارند، منافع ملّى را یك لحظه به فراموشى نسپرند.
مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان ارتش در دانشگاه ستاری
۱۳/۷/۱۳۹۲
*
شصت سال است كه از
۲۸ مرداد ۳۲ تا امروز در هر موردى كه با آمریكایى‌ها مسئولین این كشور اعتماد كردند، ضربه خوردند. یك روزى مصدق به آمریكایى‌ها اعتماد كرد، به آنها تكیه كرد، آنها را دوست خود فرض كرد، ماجراى ۲۸ مرداد پیش آمد كه محل كودتا در اختیار آمریكایى‌ها قرار گرفت و عامل كودتا با چمدان پُر پول آمد تهران و پول قسمت كرد بین اراذل و اوباش كه كودتا را راه بیندازد؛ آمریكایى بود. تدبیر كار را خودشان هم اعتراف كردند، اقرار كردند.
دیدار فرماندهان و جمعى از كاركنان‌ نیروى هوائى ارتش جمهورى اسلامى ایران
۲۸/۱۱/۱۳۹۱
*
امریكا احتیاج دارد به این‌كه در سطح دنیا، دولت و حكومت و كشورى وجود نداشته باشد كه عملاً ابرقدرتىِ او را زیر سؤال ببرد. این براى نظم نوینى كه تعریف و تصویر كردند، لازم است. نمى‌تواند ملتى را كه از تهدیدش نمى‌ترسد، از تطمیعش فریب نمى‌خورد و دنبال سیاستهاى دیكته شده‌اش راه نمى‌افتد، سیاست مستقلى دارد، قیمومیت و آقابالاسرى او را نمى‌پذیرد، تحمّل كند.
دیدار كارگزاران نظام
۲۷/۱۲/۱۳۸۰
*
من این را به شما عرض بكنم: دولتمردان آمریكا مردم غیرمنطقى‌اى هستند؛ حرفشان غیرمنطقى است، عملشان غیرمنطقى است، زورگویانه است؛ توقع دارند دیگران در مقابل كار غیرمنطقى آنها و زورگوئى آنها تسلیم شوند؛ خب، بعضى هم تسلیم میشوند؛ بعضى از دولتها، بعضى از نخبگان سیاسى در برخى از كشورها در مقابل پرروئى و زورگوئى آنها تسلیم میشوند؛ اما ملت ایران و نظام جمهورى اسلامى تسلیم‌شدنى نیست. نظام جمهورى اسلامى حرف دارد، منطق دارد، توانائى دارد، اقتدار دارد؛ لذا در مقابل حرف غیر منطقى و كار غیر منطقى تسلیم نمیشود.
 آنها چطور غیرمنطقى‌اند؟ نشانه‌ى غیر منطقى بودن آنها، همین تناقضهائى است كه بین حرفهاى آنها و بین كارهاى آنها هست؛ حرف یك جور میزنند، كار جور دیگرى انجام میدهند. خب، از این نشانه‌اى واضح‌تر براى غیر منطقى بودن نیست. انسانِ منطقى یك حرف قانع‌كننده‌اى میزند، بعد هم دنبال آن حرف راه مى‌افتد. این آقایان - دولتمردان آمریكائى و دیگر تبعه‌ى آنها از غربى‌ها - اینجورى نیستند؛ یك حرفى میزنند، یك ادعائى میكنند، اما در عمل، درست عكس آن را انجام میدهند.
دیدار مردم آذربایجان
۲۸/۱۱/۱۳۹۱
*
 رئیس جمهور آمریكا میگوید كه امنیت اسرائیل خط قرمز اوست. این خط قرمز را چه عاملى ترسیم كرده است؟ منافع ملت آمریكا، یا نیاز شخص اوباما به پول و پشتیبانى كمپانى‌هاى صهیونیستى براى به دست آوردن كرسى دومین دوره‌ى ریاست جمهورى؟ تا كى شماها خواهید توانست ملتهاى خود را فریب دهید؟ آن روزى كه ملت آمریكا بدرستى دریابد كه شماها براى چند صباح بیشتر باقى ماندن در قدرت، تن به ذلت و تبعیت و خاكسارى در برابر زرسالاران صهیونیست داده‌اید و مصالح ملت بزرگى را در پاى آنان قربانى كرده‌اید با شما چه خواهند كرد؟
بیانات بیانات در كنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین‌
۱۳۹۰/۰۷/۰۹

 


[ سه شنبه 10 دی 1392 ] [ 06:34 ب.ظ ] [ عبدالمجید راه پیما ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تماس با ما